Technologie potisku

Tamponový tisk (Tampoprint)

Tampontisk umožňuje potisknout skoro všechny druhy materiálů (plasty, sklo, dřevo, kůže, keramika, kovy). Technologie je vhodná zejména pro potisk na rozměrově menší reklamní předměty, např. kuličková pera, otvíráky, zapalovače, klíčenky, placky a jiné. Pro tampontisk platí standardní omezení co do velikosti potiskované plochy, která musí mít průmět do 45 milimetrů a také co do počtu barev tisku, kdy umožňuje tisknout 4 barvami.

Tampontisk umožňuje tisknout i velmi detailní loga.

K tisku se využívají silikonové tiskové formy. Využívají se různé druhy barev v závislosti na podkladovém materiálu.

 

Sítotisk a Transfer

Sítotisk je tisková technologie vhodná zejména pro potisk bavlněných textilií a dalších materiálů jakou jsou například igelitové LDPE tašky. Jedná se o přímý tisk barvy na daný předmět.

Transfer je ideální pro potisk textilních materiálů. Transfer je tisková technologie, při které se využívá plošný sítotisk. Logo se tiskne zrcadlově na přenosový papír a po natištění se pomocí lisů aplikují na různé druhy zboží - batohy, trička, čepice, tašky atd. Transfer se využívá pro potisk velice detailního loga a na špatně dostupné místo na textilu.

 

Rotační sítotisk

Tiskařská technologie vhodná pro potisk kulatých předmětů, jako jsou např. hrnky, sklenice, popelníky. Vhodné materiály pro potisk touto technologií: keramika, sklo, porcelán, kov, plasty.

Stejně jako u plošného sítotisku je u rotačního sítotisku barva na předmět nanášena tiskovou stěrkou s pomocí sítotiskové šablony. Hlavní podmínkou pro použití rotačního sítotisku je pravidelnost kulatého nebo oválného předmětu. Rotační sítotisk je standardně prováděn strojově, ačkoli je možné využít také manuální rotační sítotisk, což je ale metoda výrazně komplikovanější. S pomocí rotačního sítotisku lze provádět také některé zajímavé efekty, jako je například frosty povrch na skleničky – tedy efekt zmrzlého povrchu.

 

Popis laserem

Laserový popis je technologie sloužící k vytváření nesmazatelného grafického či jiného motivu na povrchu značeného reklamního předmětu. Tímto způsobem lze na předměty nanášet nápisy i obrázky.

Výhody

  • rychlost a přesnost popisu
  • stálost popisu (nelze ho setřít)
  • použití na různé druhy materiálů (veškeré kovy včetně kovů s povrchovou úpravou, plasty, kompozitní materiály, vícevrstvé materiály)
  • možnost popisu nerovného povrchu

 Popis laserem se provádí bezdotykově, kdy laser nevratně mění vlastnosti materiálu a je schopen docílit vynikající ostrosti, čitelnosti a jemných detailů.

 

Výšivka

Na nových průmyslových strojích provádíme výšivky a nášivky na reklamní textil, pracovní oblečení, batohy, ručníky, prostírání, sportovní úbory, apod.

Klasická výšivka

Nejčastěji používaný druh výšivky, vhodný prakticky na veškerý textilní materiál. Klasickou výšivku lze použít jak na hotové výrobky, tak na nástřihy určené k dalšímu zpracování. Cena výšivky je odvislá od počtu stehů, velikosti vzoru, typu materiálu, na který je určená a od počtu kusů. Na rozdíl od nášivky je výšivka aplikována přímo na textil bez jakékoli mezivrstvy. 

 

Pískování

Pískování je metoda, která se rovněž řadí mezi nesmazatelné. Pískování lze aplikovat grafické návrhy na nejrůznější povrchy, jako je například sklo, kámen, dřevo, kov a jiné, a to buď v jemném zmatnění povrchu nebo silných 3D efektech. Pískování je možné aplikovat na předměty prakticky všech tvarů. Výsledky pískování u skleněného povrchu jsou podobné, jako například u leptání skla, rytí, gravírování nebo laserování skla. V porovnání s těmi technikami je ovšem pískování cenově dostupnější.

S pomocí pískování velice dobře vyniknou kontrastní grafické návrhy. Aplikovat lze pozitivní nebo negativní pískování. U pozitivního se pískuje pouze motiv, zatímco u negativního je pískován celý předmět a pouze motiv je neopracovaný. 

 

Ražba

Ražba do kůže je jednou z nejznámějších forem umístění loga na diáře, kožené reklamní předměty nebo další výrobky zhotovené z kůže. Pro ražbu je nutné mít raznici, kterou si můžete dodat sami, nebo Vám ji vyrobíme. Cena raznice závisí velikosti motivu.

Motivy je do materiálu možné razit také přes speciální folie, které zajistí barevný výsledek ražení. Folie mohou být buď pigmentové, tedy barevné, metalické, které zajišťují kovový vzhled ražby nebo holografické folie. 

 

Sublimační tisk – plnobarevný potisk

Sublimační tisk je aplikování speciálního inkoustu na povrch předmětu použitím tepelného lisu při nastavení určité teploty, času a tlaku.

Tato kombinace zapříčiní, že se inkoust z pevné formy přemění na plyn a umožní potisknout předmět trvalým, plnobarevným obrazem. Barvy proniknou povrchem a výsledkem je kvalitní dlouhotrvající potisk odolný proti poškrábání na rozdíl od jiných technik potisků, které tisknou pouze na povrch předmětu.

Sublimační tisk je vždy prováděn na polyester nebo povrchově upravené předměty. Vysokou teplotou se barvivo v tuhém stavu přemění na plyn, aniž by se stalo tekuté. Vysoká teplota zároveň otevře póry, umožní vstoupit plynu. Když se teplota sníží, póry se uzavřou a plyn opět ztuhne. Nyní se stává součástí reklamního předmětu.

Využití:

  • rodinní příslušníci, domácí mazlíčci
  • znaky měst, obcí, firemní loga
  • srando hrnky, talířky, pokladničky, trika, zástěry, tašky, znaky, erby
  • dresíky na lahve, ručníky

Tato technologie umožňuje zhotovit výrobek již od 1 kusu.